Відокремлений підрозділ
Федерації Плавання України
у Львівській області
header-img

Як дитині перебороти страх перед водою?


Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів тренер Сергій Стецькович із львівського Аквапарк “ПЛЯЖ”
Щоб здолати страх перед водою, достатньо кількох занять у теплому басейні.
“Температура води у басейні має бути 29-30 градусів. Від холоднішої перелякана дитина ще більше напружиться, а тепліша додасть навантаження на серце, – говорить Сергій. – Краще, коли дитина вчитиметься в неглибокому басейні, коли відчуватиме під собою дно. Це додасть упевненості”.
Заняття мають бути систематичними, щоб перейшли у звичку. На початку варто займатись 3-4 рази в тиждень. Потім можна зменшити до 2-3 разів.
Кілька років поспіль львів’янин 10-річний Андрій Жміль боявся води. Аквафобія з’явилась, коли батько вирішив навчити його плавати за народним методом – на озері кинув сина одразу на глибину.
“Я тоді так сварилась на чоловіка. Мало дитину не втопив. Та ще й сміявся, що метод перевірений, батько його так навчив плавати, – розповідає мати Олена Жміль. – З того часу син глибше, ніж по пояс, у воду не заходив. Навіть коли відпочивала два тижні на морі, страх перед водою не зник. Ми нічого з тим не робили. Думали, боїться – переросте. Але малий просто марив аквапарком, мріяв спуститись з найвищої гірки. А коли пішли туди, він лише чекав всіх внизу. Вирішили знайти йому толкового тренера”.
Переглянувши всі басейни у Львові, родина зупинилась на тренувальному в аквапарку “Пляж”. Тренер Сергій Стецькович обіцяв навчити його плавати буквально за кілька занять.
“За 8 років роботи в аквапарку не раз боролися зі страхом дітей перед водою. Головне у цій справі не поспішати, – каже тренер. – Раніше було легше вчити дітей плавати. Вони вміли добре тримати рівновагу, мали кращу координацію рухів. Бо більше рухалися і гуляли на вулиці. Теперішні діти інші. Коли я прошу покрутити рукою вперед, половина групи крутить назад. До кожного треба шукати підхід”.
Найкраще здолати аквафобію допомагає гра.
“Ми стрибаємо, кидаємо м’яча, заходимо з дітьми у воду, тримаємо їх за руку. Дитина навіть не помітить, як пірне чи відірветься від бортика”, – пояснює Сергій.
Андрій Жміль вже на другому занятті приєднався до інших дітей в групі. Плавав з додатковим захистом. А через місяць на рівні з іншими плив у басейні 2-метрової глибини.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/children/_ak-ditini-pereboroti-strah-pered-vodoyu/763112