Відокремлений підрозділ
Федерації Плавання України
у Львівській області
header-img

10 причин відвідувати басейн і займатися плаванням


1) Розвиток усіх груп м’язів. Саме тренування в басейні дозволяють розвиватися абсолютно всім м’язам вашого тіла, що дає силу і високий енергетичний тонус. Займаючись плаванням, ви розвиваєте м’язи ніг, спини, живота, рук, шиї, абсолютно всі групи м’язів отримують різноманітне навантаження.

2) Управління навантаженнями і плавний вхід. Наприклад, якщо ви відновлюєтеся після травми або хвороби і вам заборонені великі навантаження (бігати не можна, тренажери протипоказані), плавання в цьому випадку – це прекрасний варіант почати набирати фізичну форму. Вода чудово відновлює, вона має цілющі властивості сама по собі і практично повністю прибирає навантаження на хребет і суглоби, якої не можна уникнути на суші в силу земного тяжіння і природної ваги тіла.

3) Досягнення гнучкості й еластичності. Вода і заняття в басейні наділяють ваші м’язи особливими якостями, вони стають більш гнучкими, еластичними і при цьому досить зміцнюються. Такий вид фізичного навантаження підходить тим, хто боїться набрати м’язову масу. Як вже говорилося вище, всі навантаження у воді прискорюють обмін речовин і неминуче спалюють зайві калорії (у хорошому сенсі висушують м’язи).

4)Загальне зміцнення здоров’я. Наприклад, при астмі, багато хто починає займатися плаванням за рекомендаціями медиків. Плавання багаторазово покращує роботу легенів (розкриваючи їх), що призводить до швидкого очищенню крові та органів відповідно. Відомо, що багато хвороб виникають через те, що легені не вентилюються повністю і в їх нижній частині накопичується брудне і затхле повітря. Крім того, заняття у воді – це супер кардіовправи. Під час плавання найбільше контролюється саме дихання, і все тіло, кожна її клітинка ідеально насичується киснем. Це відновлює і правильно налаштовує всі процеси організму, що включає механізми самооздоровлення.

5) Прискорення обміну речовин і можливість скинути зайву вагу. Плавання і заняття у воді чарівним чином впливають абсолютно на весь організм і сильно прискорюють метаболічні процеси, а це швидкість обміну речовин, і чим вона вища, тим краще (спалюються жири, очищаються клітини тощо). Відомо, що за 1 годину заняття плаванням або аквааеробікою згорає близько 500 калорій. Але процес спалювання жиру не закінчується із закінченням тренування, тому що завдяки прискоренню обміну речовин, калорії продовжують спалюватися і після тренування ще деякий час.

6) Не потрібно витрачатися на спортивний інвентар або спецобладнання. Щоб плавати, вам не потрібно купувати тренажер або бігову доріжку, купального костюма, окулярів для плавання і шапочки цілком достатньо. А далі, – це Ваше бажання і дотримання рекомендацій тренера.

7) Творчість і різноманітність вправ. У басейні вас може як-небудь обмежити лише ваша фантазія. Види навантажень і їх інтенсивність ви можете визначати самі. Тільки одних стилів плавання більше десятка, крім того є ще безліч видів комплексів для розвитку всіх груп м’язів. Ви можете вибрати все, що до душі.

8) Посилення інших тренувань і швидке відновлення організму. Задумайтесь, чому дуже багато спортсменів, чим би вони не займалися, додатково включають у свій режим тренувань заняття плаванням? По-перше, тому що плавання дає витривалість, що автоматично допомагає поліпшити результати в будь-якому виді спорту. А по-друге, заняття в басейні відновлюють тіло після великих навантажень, знімають крепатуру і швидко оздоровлюють організм в цілому.

9) Загартування і масаж. Вода має унікальні загартовуючі властивості, що зміцнюють імунну систему і дають захист від різних вірусних і простудних захворювань. Але і масаж усього тіла ви теж можете отримати саме під час занять плаванням, причому це помірний і м’який масажний вплив на кожен квадратний міліметр поверхні вашого тіла.

10)Радість, бадьорість Духа і зняття негативної енергії. Вода завжди має цілющий та дуже позитивний вплив на психічний стан і настрій людини. Вона кращий на Землі провідник інформації, тому змиває з людини і забирає на себе всю накопичену негативну енергію (емоції), втому і поганий настрій. У якому б Ви настрої не прийшли в басейн, виходьте Ви з нього завжди бадьорими та радісними